Published
Dostawa dwóch zestawów komputerowych na potrzeby realizacji projektu LIDER XV pt. „Nowy czuły system pomiarowy do termicznej charakteryzacji dielektrycznej płynów chłodzących na potrzeby energooszczędnych centrów danych nowej generacji” w ramach zadania nr 1 „Projekt, realizacja i walidacja systemu FPOR w temperaturze pokojowej”.
Notice number: 00555404-2026
KEY INFORMATION
- Submission deadline
- • Sep 14, 2026
- Location
- 🇵🇱 Poland
- Contracting authority
- Politechnika Warszawska
- Accepted Languages
- Polish
- Tender type
- Goods
- Contract Value
- Published date
- Aug 11, 2026
TENDER DESCRIPTION
This tender seeks the supply of two complete, ready-to-operate computer sets for the "LIDER XV" project, specifically supporting task 1: "Design, implementation, and validation of the FPOR system at room temperature" for a new sensitive measurement system. Both computer sets must meet stringent technical specifications, including a processor performance of at least 46,000 PassMark CPU Mark, a minimum of 32 GB DDR5 RAM, 2 TB SSD NVMe PCIe 4.0 storage, and a 31.5-inch 4K HDR monitor with specific adjustability and connectivity. Key system requirements include compatibility with MATLAB and Visual Studio IDE, a 64-bit operating system with English language support, and robust power supplies (750W and 650W respectively) compliant with ATX 3.0. While no specific contract start or end dates are provided, the contract commences upon signing, with a delivery timeframe of 3 weeks or less being a crucial factor for achieving maximum evaluation points. Financial standing requirements are not specified for this procurement.
TENDER BRIEF
Question: What is the contract timeline?
Context: Contract start date, end date, total duration, and any key milestones or phases mentioned. Return null if not stated.
The contract comes into force on the day it is signed by the authorized representatives of the parties. The implementation of all elements of the order will take place within the deadline from the date of signing the Agreement, in accordance with the Contractor's offer. The day of completion of the subject of the order will be the day the Contractor finishes all ordered elements. Delivery is understood as the positive completion of the verification process by the Customer, confirmed by a reception protocol. A delivery deadline of 3 weeks or less is a criterion for earning maximum points in the tender evaluation.
Specific contract start date, end date, and total duration are not explicitly stated.
Sources
- 1Rozdział III - PPU (07.08).pdf — “umowy Zamawiający oświadcza, iż posiada status dużego przedsiębiorcy w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 8 marca 2013 r. o przeciwdziałaniu nadmiernym opóźnieniom w transakcjach handlowych. 8. Umowa wchodzi w życie z dn…”
- 2Ogłoszenie o zamówieniu.pdf — “otrzyma punkty zgodnie z poniższą punktacją, gdzie: Termin dostawy 4 tygodni lub więcej $=0$ pkt. Termin dostawy dłuższy niż 3 tygodnie a krótszy niż 4 tygodnie $=10$ pkt. Termin dostawy 3 tygodnie lub mniej $=20$ pkt. K…”
- minimum 4 gniazda pamięci RAM
- zintegrowany układ audio
- wyjścia obrazu umożliwiające jednoczesne podłączenie co najmniej 2 monitorów pracujących niezależnie, z wykorzystaniem złączy DisplayPort i/lub HDMI
- minimum 1 port LAN Ethernet wbudowany w płytę główną
- interfejs Ethernet o przepustowości min. 1 Gb/s
- możliwość komunikacji WiFi
- stabilne połączenie w standardzie co najmniej WiFi 5 (802.11ac)
- zasilacz klasy min. 80+ Gold
- zasilacz o mocy znamionowej nie mniejszej niż 750 W (for one set)
- zasilacz o mocy znamionowej nie mniejszej niż 650 W (for another set)
- zabezpieczenia zasilacza: OVP, UVP, SCP, OTP oraz OPP/OLP lub równoważne
- zasilacz zgodny ze standardem ATX 3.0 lub nowszym
- monitor min. 31.5 cala
- natywna rozdzielczość monitora nie mniejsza niż 3840 x 2160 pikseli
- kontrast statyczny monitora ≥ 2000:1
- HDR (monitor)
- pełna regulacja monitora (wysokość, tilt, pivot, obrót)
- co najmniej 3 porty USB-A downstream o przepustowości min. 5 Gb/s (monitor)
- zintegrowany lub dedykowany układ graficzny kompatybilny z WebGL 2.0
- konfiguracja umożliwiająca płynną pracę środowiska MATLAB (wizualizacja danych, interfejs graficzny)
- konfiguracja umożliwiająca płynną pracę środowiska Visual Studio IDE
- wydajność procesora nie mniejsza niż 46 000 pkt wg rankingu PassMark CPU Mark dostępnego na stronie https://www.cpubenchmark.net/cpu-list/ na dzień 17.04.2026
- wymagany zintegrowany układ graficzny (iGPU)
- min. 32 GB DDR5 RAM
- pamięć RAM zainstalowana w konfiguracji umożliwiającej pracę w trybie dwukanałowym, w 2 albo 4 modułach
- min. 2 TB SSD NVMe
- SSD NVMe PCIe 4.0 w formacie M.2 z pamięcią DRAM lub równoważną technologią zapewniającą wysoką wydajność przy długotrwałym obciążeniu
- 64-bitowy system operacyjny z graficznym interfejsem użytkownika
- system operacyjny umożliwiający instalację i użytkowanie oprogramowania wykorzystywanego w projekcie, w szczególności MATLAB oraz Visual Studio IDE, w tym spełniający wymagania systemowe producentów tego oprogramowania
- system operacyjny umożliwiający zmianę języka interfejsu na język angielski
- system operacyjny dostarczony z ważną licencją
- system operacyjny umożliwiający zdalny dostęp do komputera w trybie hosta
- system operacyjny z możliwością legalnej reinstalacji na podstawie dostarczonej licencji oraz instrukcji producenta
- co najmniej dwa wolne sloty PCIe po złożeniu zestawu, w tym co najmniej 1 slot PCIe x16 (płyta główna)
- możliwość zamontowania drugiego dysku NVMe w złączu M.2 (płyta główna)
- minimalna obsługiwana ilość pamięci operacyjnej 128 GB (płyta główna)
- wymagany interfejs Thunderbolt 3 lub Thunderbolt 4 lub USB4 z obsługą PCIe tunneling, wyprowadzony na tylnym panelu komputera
- platformazakupowa.pl (dla składania ofert)
- stały dostęp do sieci Internet o gwarantowanej przepustowości nie mniejszej niż 512 kb/s (dla platformazakupowa.pl)
- komputer klasy PC lub MAC o konfiguracji: pamięć min. 2 GB Ram, procesor Intel IV 2 GHZ lub nowsza wersja (dla platformazakupowa.pl)
- system operacyjny MS Windows 7, Mac OS x 10.4, Linux, lub ich nowsze wersje (dla platformazakupowa.pl)
- zainstalowana dowolna przeglądarka internetowa, w przypadku Internet Explorer minimalnie wersja 10.0 (dla platformazakupowa.pl)
- włączona obsługa JavaScript (dla platformazakupowa.pl)
- zainstalowany program Adobe Acrobat Reader lub inny obsługujący format plików .pdf (dla platformazakupowa.pl)
- szyfrowanie za pomocą protokołu TLS 1.3 (dla platformazakupowa.pl)
Sources
- 1SWZ (07.08).pdf — “| | | minimum 4 gniazda pamięci RAM | | | zintegrowany układ audio | | | wyjścia obrazu muszą umożliwiać jednoczesne | 2.1.7 | Sieć LAN: | podłączenie co najmniej 2 monitorów pracujących niezależnie, z wykorzystaniem złą…”
- 2Rozdział II - OPZ (07.08).pdf — “na stronie 1.1.1 https://www.cpubenchmark.net/cpu-list/ na dzień 17.04.2026 wymagany zintegrowany układ graficzny (iGPU) min. 32 GB DDR5 • pamięć RAM musi być zainstalowana w konfiguracji Pamięć RAM: umożliwiającej pracę…”
- 3Załącznik nr 1 do SWZ.docx — “Tak/Nie* 1.1.7 | Sieć LAN: | minimum 2 porty LAN Ethernet dostępne z tyłu obudowy minimum 1 port LAN wbudowany w płytę główną dopuszcza się realizację drugiego portu LAN jako drugiego portu wbudowanego w płytę główną, lu…”
Login to view all answers and insights
Unlock tender brief for freeTENDER DOCUMENTS
DIRECTORY • 15 FILES
- Załącznik nr 9 PassMark Software - Video Card (GPU) Benchmarks - High End Video Cards.pdf1.4 MBPDF
- espd-request.xml114 KBXML
- Załącznik nr 6 do SWZ.docx321 KBDOCX
and 8 other documents
Login to view and download all tender documents
Unlock documents for freeASK AI ABOUT THIS TENDER
Can a foreign company apply?
Yes, foreign companies can apply as long as they meet all the requirements set out in the procurement documents.
Login to ask more questions.
Unlock AI tender chat for freeUnlock your tender workflow
Run your first search, evaluate the results, save a daily monitor and start building a pipeline of tenders worth pursuing.